zdrowe podejście do technologii i marketingu w internecie
Wordpress, Joomla, Marketing, SEO - Zdrowy-Web.plwebPrzydatne narzędzia: optymalizacja wielkości grafiki jpg i png

Przydatne narzędzia: optymalizacja wielkości grafiki jpg i png

W zamierzchłych czasach, latach 1995 – 2007, bardzo istotną kwestią przy tworzeniu strony internetowej była jej objętość, wielkość wyrażona w kB. Transfery były kiepskie i trzeba było walczyć o każdy kB. 

Wraz ze wzrostem prędkości łącz zwiększał się akceptowalny ciężar strony internetowej, bo koniec końców chodzi o czas wczytywania strony.

Dziś znów należy walczyć o każdy kB z uwagi na urządzenia mobilne, które często są w miejscu o kiepskim zasięgu, a więc i prędkości.

Do optymalizacji obrazów jpg i png (kompresja stratna i bezstratna) można użyć intuicyjnego, prostego i wydajnego narzędzie: http://optimizilla.com/

Tagged under: , ,

2 Comments

  1. zdrowy-web

    Nawet bym się tym nie zastanawiał ze względu na to, że na pewno pomoże to użytkownikom o kiepskich łączach czy mobilnym. Sama ewentualna korzyść w PageSpeed jest trzeciorzędna. Pytanie tylko ile możemy zyskać.

    Jeśli ktoś nie ustawiał kompresji lub robił to mało dokładnie to takie narzędzie może pomóc w wyborze optymalnej kompresji i realnie zmniejszyć objętość strony. Szczególnie na stronach z jakimiś dużymi zdjęciami np w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Fatal error: Call to undefined function cl_display_badge() in /home/users2/totas/public_html/zdrowy-web/wp-content/themes/Magazine/comments.php on line 64