zdrowe podejście do technologii i marketingu w internecie
Wordpress, Joomla, Marketing, SEO - Zdrowy-Web.plwebJak sprawdzić wygląd wdrażanej strony www w różnych przeglądarkach i na różnych systemach?

Jak sprawdzić wygląd wdrażanej strony www w różnych przeglądarkach i na różnych systemach?

Czasy dla tworzących strony internetowe są ciężkie przynajmniej z dwóch względów: duża konkurencja i różnice w interpretacji kodu źródłowego stron www.

Na pewno znalazło by się więcej powodów by udowodnić fakt „trudnych czasów”, ale właśnie te dwa są ze sobą powiązane. Konkurencja w tej branży jest trudna ze względu na to, że każdy kto ma MS Worda (tak Worda) może już mówić, że tworzy strony internetowe i wystawiać swoje dzieła na Allegro za 50zł, brutto oczywiście.

Strona stronie nierówna i to jest oczywiste, ale psucie rynku powoduje, że i ci którzy znają się nieco lepiej muszą długo dyskutować z klientami by tłumaczyć się ze swoich cen. Trudno przetłumaczyć, że np samo pocięcie projektu strony internetowej do XHTML i CSS to nie jest te 50zł, bo to wiele godzin trudnej pracy. Dlaczego?

Otóż na naszym rynku mamy wiele różnych przeglądarek, m. in.: FireFox, Internet Explorer, Opera, Chrome, Safari oraz inne. Każda z tych przeglądarek funkcjonuje w internecie w kilku wersjach, na różnych systemach operacyjnych. Za każdym razem strona www może różnić się nieznacznie, a czasem różnice mogą być bardzo duże.

Zatem jak sprawdzić jak wygląda nasza strona w różnych przeglądarkach i systemach?

Możemy skorzystać z darmowego narzędzia: http://browsershots.org/

Mamy tu do wyboru kilkadziesiąt rodzai przeglądarek na kilku systemach operacyjnych. Dodatkowo na dole mamy opcje związane animacjami flash oraz javascriptem. Po kilku minutach otrzymamy zrzuty ekranów w wybranych przeglądarkach i systemach.

Zachęcam webmasterów do korzystania z tego narzędzia (poza sprawdzeniem u siebie na kilku przeglądarkach oczywiście) by zapewnić możliwie wysoką jakość usług, bo konkurowanie ceną daleko nas nie zaprowadzi.

Tagged under: , , , , , ,

1 Comment

  1. Marek

    Dzięki, coś takiego było mi potrzebne. Trochę długo trzeba czekać (kilka minut) na zrealizowanie tych zrzutów, ale jak najbardziej na plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Fatal error: Call to undefined function cl_display_badge() in /home/users2/totas/public_html/zdrowy-web/wp-content/themes/Magazine/comments.php on line 64