zdrowe podejście do technologii i marketingu w internecie
Wordpress, Joomla, Marketing, SEO - Zdrowy-Web.plwebJak sprawdzić wygląd wdrażanej strony www w różnych przeglądarkach i na różnych systemach?

Jak sprawdzić wygląd wdrażanej strony www w różnych przeglądarkach i na różnych systemach?

Czasy dla tworzących strony internetowe są ciężkie przynajmniej z dwóch względów: duża konkurencja i różnice w interpretacji kodu źródłowego stron www.

Na pewno znalazło by się więcej powodów by udowodnić fakt „trudnych czasów”, ale właśnie te dwa są ze sobą powiązane. Konkurencja w tej branży jest trudna ze względu na to, że każdy kto ma MS Worda (tak Worda) może już mówić, że tworzy strony internetowe i wystawiać swoje dzieła na Allegro za 50zł, brutto oczywiście.

Strona stronie nierówna i to jest oczywiste, ale psucie rynku powoduje, że i ci którzy znają się nieco lepiej muszą długo dyskutować z klientami by tłumaczyć się ze swoich cen. Trudno przetłumaczyć, że np samo pocięcie projektu strony internetowej do XHTML i CSS to nie jest te 50zł, bo to wiele godzin trudnej pracy. Dlaczego?

Otóż na naszym rynku mamy wiele różnych przeglądarek, m. in.: FireFox, Internet Explorer, Opera, Chrome, Safari oraz inne. Każda z tych przeglądarek funkcjonuje w internecie w kilku wersjach, na różnych systemach operacyjnych. Za każdym razem strona www może różnić się nieznacznie, a czasem różnice mogą być bardzo duże.

Zatem jak sprawdzić jak wygląda nasza strona w różnych przeglądarkach i systemach?

Możemy skorzystać z darmowego narzędzia: http://browsershots.org/

Mamy tu do wyboru kilkadziesiąt rodzai przeglądarek na kilku systemach operacyjnych. Dodatkowo na dole mamy opcje związane animacjami flash oraz javascriptem. Po kilku minutach otrzymamy zrzuty ekranów w wybranych przeglądarkach i systemach.

Zachęcam webmasterów do korzystania z tego narzędzia (poza sprawdzeniem u siebie na kilku przeglądarkach oczywiście) by zapewnić możliwie wysoką jakość usług, bo konkurowanie ceną daleko nas nie zaprowadzi.

Tagged under: , , , , , ,

1 Comment

  1. Marek

    Dzięki, coś takiego było mi potrzebne. Trochę długo trzeba czekać (kilka minut) na zrealizowanie tych zrzutów, ale jak najbardziej na plus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Fatal error: Call to undefined function cl_display_badge() in /home/users2/totas/public_html/zdrowy-web/wp-content/themes/Magazine/comments.php on line 64